Skontaktuj sie z nami

Masz do nas jakieś pytania?
Napisz do nas już teraz!

Adres e-mail:

Historia marki

Argan oil cold pressedArgan tree goats.jpgMaroko-państwo położone w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Maroko słynie z barwnej historii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, i oczywiście marokańskiego oleju arganowego. Nigdzie, poza Marokiem, nie udało się wyhodować drzewa arganowego tak, by owocowało. Na pierwsze owoce trzeba czekać pół wieku. Pień arganii jest często poskręcany i sękaty, co pozwala kozom wspinać się na drzewa, zjadać ich liście i owoce. Te owoce są dla kóz wielkim przysmakiem. W Maroku często można spotkać ucztujące na arganiach kozy.

Około 1510 r. mauryjski podróżnik Joannes Leo Africanus opisał ten olej i zaczął szerzyć wiedzę o nim w Europie. Przez kilkaset lat drzewa arganowe uprawniano w najbardziej ekskluzywnych ogrodach starego kontynentu. Później o nich tu zapomniano. Dopiero w latach 90. XX wieku naukowcy znów podpatrzyli Berberów, którzy w niezmieniony sposób tłoczyli olej z ziaren uzyskiwanych z owoców argany. Tak rozpoczął się szał na arganę, a olej nazwano złotem Maroka.

Dziś Silk Oil of Morocco stworzył ten doskonały produkt dla wszystkich którzy pragną wszystkiego co najlepsze dla skóry i włosów.

Silk Oil of Morocco w swojej ofercie posiada najwyższej jakości produkty do profesjonalnej pielęgnacji włosów, twarzy i ciała oraz kosmetyki mineralne. Formuła wszystkich preparatów opiera się na certyfikowanym oleju arganowym, tłoczonym na zimno oraz w pełni naturalnych składnikach aktywnych.

Preparaty Silk Oil of Morocco nie wywołują alergii ani podrażnień, a ich opakowania całkowicie podlegają recyklingowi. 

Marka Silk Oil of Morocco jest firmą rodzinną, która została założona w Brisbane, w Australii przez Shirley Piscina. Pierwszy preparat pojawił się na rynku w czerwcu 2010 roku. Początkowo produkty dystrybuowane były jedynie na terenie Australii, obecnie znane są na całym świecie, przede wszystkim w krajach takich jak: Wielka Brytania, Japonia, Niemcy, Włochy, Finlandia, Islandia, Szwecja, Kanda i Dubaj.